Welcome to LIFE CODE - код жизни!

Агентура ФСБ у Полтавській обласній раді втретє захистила УПЦ МП

Депутати обласної ради вже втретє захистили УПЦ МП, цього разу не підтримавши звернення до центральної влади припинити московському патріархату договори оренди на землю.

На сесії Полтавської обласної ради 30 травня за питання «Про Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Верховної Ради України та

територіальних громад Полтавської області щодо припинення договорів оренди чи користування з релігійними організаціями, які не виконують вимог законів України» проголосували 32 депутати з 84-х, чого не достатньо для ухвалення рішення, повідомляє місцеве видання Зміст.

Потребу розірвати договори оренди чи користування землею з УПЦ МП мотивували недотриманням вимог щодо реєстрації, які стосуються вказування свого підпорядкування російській церкві.

«Це створює пряму і безпосередню загрозу для національної безпеки воюючої країни. УПЦ (мп) стверджує, нібито не має стосунку до російської православної церкви. Однак навіть у своєму Статуті вона виводить своє існування з грамоти Алєксія ІІ московського, де чітко вказано сполучення рпц і УПЦ (мп). Крім того, численні факти, включаючи матеріали кримінальних проваджень, свідчать, що структури рпц в Україні використовувалися російськими спецслужбами для розвідувальної діяльності та рекрутування агентів в Україні», – зазначали у зверненні.

За даними джерел у Полтавській обласній раді, майже в повному складі «провалили» питання Звернення депутати фракції «Слуги народу», «За майбутнє», місцевої партії «Рідне місто» (бувші регіонали), а також ВО «Батьківщини». Також не голосували за припинення договорів оренди московській церкві бувші ОПЗЖ-шники.

Рішення, ініціаторами якого виступили депутати від фракції партії ЄС І. Процай і партії «Довіра» В.Близнюк, підтримали депутати цих фракцій та позафракційні депутати. На жаль, цього виявилося недостатньо для позитивного прийняття рішення.

Полтавська обласна рада вже двічі до цього, на своїх засіданнях не змогла прийняти рішення щодо присутності підлеглої РПЦ церкви на території Полтавщини. А саме, 27 липня 2022 року лише 20 з 63-х присутніх на засіданні членів Полтавської облради підтримали ЗВЕРНЕННЯ ЩОДО ЗАБОРОНИ УПЦ МП В УКРАЇНІ. Наступного разу за проєкт рішення з аналогічною назвою депутати дали 42 голоси з мінімально необхідних 43-х.

Нагадаймо, нещодавно Миргородська громада першою в області позбавила церкви московського патріархату права користування земельними ділянками на своїй території. Рішення ініціювали військові та місцеві жителі.

«Аргумент»
Экспертно

Поиск

Теги