Чого варто остерігатись: топ фільмів про епідемії

Кілька днів тому світ буквально сколихнула новина про виникнення в КНР і поширенні нового , який викликає атипову пневмонію. Проти коронавірусів лікування не існує – призначається тільки симптоматична терапія атипової пневмонії, до якої призводить вірус 2019 nCoV.У зв’язку з епідемією нового смертельно вірусу влада Китаю вже закрила три великих міста: Ухань, де почалося зараження коронавірусів, Хуанган і Ечжоу. Події, які зараз відбуваються нагадують багато фільмів про епідемії або зомбі-віруси. Пропонуємо згадати найяскравіші кінороботи на цю тему.


“Я – легенда”, 2007 годаЛіки від раку виявилося вірусом, який перетворив людей на щось середнє між вампірами і зомбі. Головний герой – підполковник медичної служби американської армії у виконанні Уілла Сміта – єдиний незаражений в Нью-Йорку. Разом з вівчаркою він намагається вижити і винайти антидот.


“28 днів потому”, 2002

Дія фільму відбувається у Великій Британії на тлі пандемії високозаразливого вірусу, що перетворює людей в лютих монстрів. Їх мета – вбити якомога більше людей. Сюжет побудований навколо спроб четвірки осіб, що вижили, врятуватися, але не тільки від зомбі, а й від інших людей. Фільм став новою віхою в жанрі зомбі-хоррорів. У 2017 році журнал Time Out включив “28 днів по тому” до списку 100 кращих британських фільмів. Має три різні кінцівки.


“Поїзд на Пусан”, 2016
Дія фільму відбувається під час зомбі-апокаліпсису в потязі Корейської високошвидкісної залізниці. Фільм став одним з найкасовіших у Південній Кореї і отримав позитивні відгуки кінокритиків. На сайті Rotten Tomatoes фільм має рейтинг 95 відсотків “свіжості”. На сайті Metacritic фільм має оцінку 72 з 100.


“12 мавп”, 1995
До 2035 року невиліковний вірус знищив п’ять мільярдів чоловік, а решта змушені жити під землею. Засудженого за зухвалість владі відправляють на машині часу в 1996 рік, коли почалася страшна епідемія. Але вчені помиляються з часом. Головні ролі виконують Брюс Вілліс і Бред Пітт. Фільм був номінований на Оскар і отримав кілька премій.


“Зараження”, 2011
Всесвітня організація охорони здоров’я спільно з Центром з контролю і профілактиці захворювань США намагається перешкодити поширенню смертельного вірусу невідомого походження. У зв’язку з тим, що інкубаційний період захворювання дуже короткий, а смертність і заразність занадто високі, відстежити його походження важко. Вірус, проти якого немає ні лікувальних протоколів, ні вакцини, а смертність перевищує 20 відсотків.


Джерело:


Джерело статті: “https://1news.com.ua/tsikave/chogo-varto-osterigatys-top-filmiv-pro-epidemiyi.html”