Користувачів WhatsApp попередили про шахрайську схему з використанням бренду Adidas: що відомо

последние новости в Украине останні новини в Україні

Шахраї за допомогою месенджера поширювали повідомлення про те, що компанія Adidas нібито святкує ювілей і дарує футболки і взуття.

Антивірусна компанія ESET виявила в WhatsApp шахрайську схему з використанням бренду Adidas.

Схема спрямована на отримання персональних даних користувачів месенджера, повідомляє видання Комерсант з посиланням на експертів антивірусної компанії.

За їхніми словами, шахраї за допомогою месенджера поширювали повідомлення про те, що компанія Adidas нібито святкує ювілей і дарує футболки і взуття.

"Adidas дарує 5300 пар взуття і 2700 футболок на честь святкування ювілею!", – йдеться в повідомленні. Для отримання подарунків користувачам пропонують перейти за посиланням.

"При уважному аналізі легко виявити ознаки фішингу. Так, посилання в повідомленні підроблене і не веде на офіційний сайт компанії Adidas, незважаючи на те, що містить найменування бренду", – пояснили експерти. Вони додали, що в оголошенні використовується старий логотип бренду.
Після того, як користувач переходить за посиланням, він потрапляє на сторінку з опитуванням. Пройшовши його, він отримує повідомлення про обробку відповідей. Для отримання подарунків пропонується розіслати повідомлення про конкурс 20 контактам – таким чином фішингова компанія розростається.

"ESET рекомендує з обережністю ставитися до будь-яких повідомлень про знижки, розпродажі, акції тощо, оскільки з їхньою допомогою шахраям вдається дістати персональні дані користувачів", – повідомили експерти.

Нагадаймо, що WhatsApp перестане працювати на мільйонах смартфонів по всьому світу в 2020 році, оскільки припиняє підтримку для старих операційних систем iPhone і Android телефонів і всіх мобільних пристроїв Windows.

З 1 лютого 2020 року будь-яка модель iPhone під управлінням iOS 8 чи старше, а також будь-який пристрій Android під управлінням версії 2.3.7 або старше більше не буде підтримуватися. Користувачі цих операційних систем вже не зможуть створювати нові облікові записи WhatsApp або повторно перевіряти існуючі облікові записи.

Також повідомлялося, що месенджер WhatsApp оголосив, що тепер для груп діють нові настройки конфіденційності.

Оновлена система запрошення в групи, щоб користувач міг самостійно приймати рішення про те, хто може його додавати.

Для активації функції потрібно перейти в настройки і вибрати один з варіантів: "Все", "Мої контакти" (тобто ті, хто збережений в адресній книзі користувача), "Контакти, крім ...".


Джерело статті: “https://aspi.com.ua/news/tekhnologii/koristuvachiv-whatsapp-poperedili-pro-shakhraysku-skhemu-z-vikoristannyam-brendu”